Arşivler: Services

Ayak Terlemesi

Ayakların sık ve çok terlemesi, mantar hastalığına sebep olabilir. Normal terlemenin üzerinde olan, aşırı terleme durumuna “hiperhidrozis” denilmektedir. Hiperhidrozis bir hastalıktır. Hiperhidrozis'in türleri vücudun hangi bölgesinde olduğuna bağlı olarak şekillenmektedir.
Read More

Çatlak Topuk Bakımı

Topuk çatlakları şişkin, kuru ve yağ eksikliği olan nasır tabakaları sebebiyle oluşur. Kuru cilde sahip kişilerde çatlak topuk riski daha fazladır. Ayrıca yaşlanmaya bağlı olarak cilt elastikiyetini ve nemini kaybeder ve çatlak topuk daha sık görülür.
Read More

Diyabetik Ayak Bakımı

Diyabetten en sık etkilenen organlar ayaklardır. Şeker, kontrol altında tutulmazsa yıllar içinde ayaklarda damar ve sinir uçlarında tahribat oluşur.
Read More

Medikal El Ayak Bakımı

Medikal ayak bakımında öncelikle ayağın muayenesi yapılır; kişinin ayağı ile ilgili problemler dinlenir, mevcut sağlık durumu ve günlük hayatı ile ilgili sorular sorulur, ayakkabıları kontrol edilir, basış bozukluğu/deformite durumunda bası analizine yönlendirilir, ortopedik tabanlık ihtiyacı değerlendirilir ve uygun tedavi planı çıkarılır.
Read More

Nasır ve Siğil Bakımı

Deride oluşan yoğun keratinleşme yani kalınlaşmalar nasır olarak adlandırılır. Kişinin canını yakan, yüzeydeki kalınlaşma değil, bu kalınlaşmanın aşağıdaki sinir ve dokulara yaptığı baskıdır. Baskı başlayıp, devam ettiğinde vücut otomatik olarak daha derinlerde olan kan damar ağı, sinirler, derinlerdeki deri katmanlarını korumak amacı ile yüzeyini kalınlaştırmaya başlar ve nasır oluşur. Buradaki deri kalınlaşmasının, ayakkabı veya herhangi başka bir baskıya maruz kalması ağrı oluşturabilir.
Read More

Tırnak Batması

Tırnak Batması, tırnak köşe veya kenarının yumuşak ete battığı yaygın bir problemdir. En sık olarak ayak baş parmağında görülür ve ağrı, kızarıklık, şişme gibi şikâyetlere neden olur. Tırnak batmasının tedavisi genellikle evde çeşitli uygulamalarla mümkündür. Fakat ağrı şiddetliyse veya yayılıyorsa olası komplikasyonlardan kaçınmak için profesyonel yardım almakta fayda vardır. Kişide diyabet, damar sertliği gibi ayaklara kan akışını zayıflatan bir sağlık sorunu varsa, tırnak batmasına bağlı komplikasyon riski daha yüksektir.
Read More

Tırnak Mantarı

Yaygın olarak gözlenen tırnak mantarı, hem sağlık hem de kozmetik nedenlerle can sıkıcı bir durumdur. Tırnak mantarları, tek bir tırnakta görülebildiği gibi birçok tırnağa da yayılıp, tırnakların renginin bozulmasına, kalınlaşmasına ya da kenarlarının parçalanmasına neden olabilir. Bu yazıda, sizler için tırnak mantarı ve tedavileri konusunda merak ettikleriniz derlenmiştir.
Read More

Şimdi Ara