Tırnak Mantarı

Tırnak Mantarında Etkili Çözüm PACT MED ( Işın Terapisi )

GENİŞ SPEKTURUMLU BAKTERİSİT

%99,99 YOKETME ORANI

Tüm bakteriler, mantarlar ve onların hücre duvarları hatta çok dirençli mikroplara O2 ile yok edilir. Somatik hücrelere ayrılır. Kendi içimizdeki granülositlerin tepki mekanizmasına bağlı olarak mantarları, grampozitif ve gramnegatif bakterileri öldürür.

*Biofilmleri ve hücre duvarlarını yok eder.

*Bakteriyel liposakaridleri ve fosfolipitleri vs. yok eder.

*Bakteri enzimleri ve proteinleri bloke eder.

*Bakteriyel yayılımı azaltır.

*Kolajen gelişimi ve doku yenilenmesini tetikler.

PACT sıksık lokal antibiyotik terapisi yerine ayrıca antibiyotiğe dirençli mikroplarda kullanılır.

PACT herhangi bir yan etki ve renk bozulması olmaksızın mantar ve virüsleri yok eder ve kötü organizmaların oluşmasını engeller.

Tırnak mantarı,

tırnağın şeklini ve görüntüsünü bozan ve bazı durumlarda kokuya sebep olan üzücü bir durumdur. Tırnak mantarı sıklıkla deri mantarının tırnağa bulaşmasıyla ortaya çıkar. Bu doğrudan yayılım yoluyla olabileceği gibi, mantarlı bölgenin kaşınması yoluyla el tırnağına oradan da başka yerlere bulaşabilir. Tırnak mantarı sağlık sorunu olmasının yanınsa ayrıca, tırnağın görüntüsünü de bozan kozmetik bir sorun yaratır. Tırnak mantarı görüntüsü, tırnağın uç kısımlarının çatlaması ve kalınlaşması, bazen de tırnağın uç kısmından un gibi dökülmesi şeklinde yakınmalara yol açabilir. Tırnağın kalınlaşması, üzerinde oluşan farklı biçim ve renklerde çizgilenmeler, renk değişiklikleri, çatlamalar, tabaka tabaka kalkmalar görülebilecek diğer değişimlerdir. Tırnak mantarları görüntü olarak, bazı hastalıklara, tırnağa ya da parmağa doğrudan gelen travmalar sonucu oluşan belirtilere, tırnağın yapısal bozukluklarına benzeyebilir. Tırnak mantarı ilerledikçe tırnak kalınlaşır ve şekli bozulur, bazen özellikle tırnak yatağına yakın bölgelerde ağrı hissedilebilir. Mantar tırnak köküne doğru ilerleyip sürekli hale gelebilir.

5fb32118-984d-4576-a007-a2be72217931
bae0b50d-1487-401b-b3f7-24e548cef6c5
WhatsApp Image 2020-08-05 at 14.30.52 (1)
WhatsApp Image 2020-08-05 at 14.30.52 (2)

Tırnak mantarları, zedelenmeler, baskı ve travmalardan, ayaklarda parmakları sıkıştıran dar ve ucu sivri ayakkabı giyilmesinden, ortak kullanım alanları, soyunma odaları, yüzme havuzları, duşlardan, aynı ayakkabıları üst üste giymekten, hijyenik ortamda yapılamayan, sterilizasyonu sağlanmamış aletlerle manikür, pedikür yapılmasından, çıplak ayakla toprağa basılmasından, ayakların aşırı terlemesi sonucu oluşacak aşırı nemli ortamlardan dolayı oluşur.

Tırnak mantarı açısından en fazla risk altında olanlar, diyabet hastaları, dolaşım bozukluğu olan kişiler, bağışıklık sistemi zayıf olanlar, 65 yaş üzeri kişiler, ayak derisinde mantar enfeksiyonu olanlar, ayakları çok terleyen ya da sürekli nemli kalanlar, atletler, koşucular, dansçılar gibi ayaklarına fazla yüklenen kişilerdir.

Tırnak mantarının ayak sağlığı merkezlerinde temizlenmesi işleminde, tırnak üzerindeki kalınlaşan tabaka cihazlar yardımıyla temizlenir. Mantarlı doku tamamen temizlendikten sonra sağlıklı tırnak dokusu ortaya çıkar. Hem sağlıklı tırnağı korumak hem de estetik olarak güzel ve sağlıklı görüntünün sağlanması için tırnak yüzeyi özel bir jel ile kaplanır. Düzenli aralıklarla bakımları yapılır ve jel yenilenir. Bu şekildeki bakımlarla tırnak köküne kadar ilerlemiş olan tırnak mantarları sağlıklı tırnak uzama sürecine bağlı olarak tamamen yok edilebilir.

Tırnak mantarlarının tekrarlamaması için oluşumuna sebep olabilecek nedenlerin ortadan kaldırılması ve özellikle hijyene çok dikkat edilmesi gerekir. Ayakların temiz ve kuru olması (daha önce problem yaşanmışsa özellikle fön makinesiyle kurutulması ), halka açık ortak kullanım alanlarında ( havuz, duş sauna ) terlik kullanılması, ayak tırnaklarının doğru kesilmesi ( tırnak düz, köşeleri oval ve parmak ucunu geçmeyecek şekilde) , pedikür ihtiyacının özel ayak sağlığı bakım merkezlerinde yaptırılması, sivri uçlu olmayan, rahat ayakkabılar giyilmesi, ayaklar çok terliyorsa bu durumu dengeleyici, antifungal ayak kremleri, pudralar ve tırnaklar için önleyici cila kullanılması, çorapların %100 pamuklu ve temiz olması, terleme varsa sık değiştirilmesi ayak ve tırnak mantarlarının oluşmasını ve ya tekrarlamasını önler. Tırnak mantarı iyileştirilmesi ve temizlenmesinde ayak sağlığı bakım merkezleri çok önemlidir; çünkü mantar Bakımınde kullanılan ilaçlar karaciğeri çok yorduğundan uzun süreli kullanılmaları çok mümkün değildir.

WhatsApp WhatsApp Danışma
Şimdi Ara!